Uyku Bozuklukları | Akupunkturile.com

Uyku Bozuklukları

Uyku bozuklukları; uykusuzluk, fazla uyuma, huzursuz uyuma, uykuya dalmada güçlük, erken uyanma, zor uyanma gibi şikayetleri kapsar. Hypothalamus bölgesi uyku merkezi olarak bilinirse de uyku, bütün organizmanın değilse de beynin bütününün bir fonksiyonudur. normalde periyodik bir fonksiyondur.
 

Uykusuzluk

Ciddi bazen güç bir sorun olarak karşılaştığımız uykusuzluk halinin fizyolojisi pek bilinmemektedir. Yorgunluk, emosyonel stres, ruhi gerginlik, ağrılı haller, kaşıntı, nocturia uykusuzluğa sebep olabilir. Psikozların büyük çoğunluğunun seyrinde uykusuzluğa en bariz bir araz olarak rastlanır. En sık rastlanan uykusuzluk nevi, nörotiklerde rastlanan psikojen uykusuzluktur.
 

Tedavi

Hangi sebeple olursa olsun her nevi uyku bozukluğunun akupunktur ile yan etkisiz, etkin ve kalıcı tedavisi mümkündür.

Dr. Mehmet Ali Gönenç

Dr. Mehmet Ali Gönenç 1974 de İstanbul Erkek Lisesi'nden mezun oldu. 1981 yılında İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi'nden mezun oldu. 1998 yılından bu yana Akademik Akupunktur Derneği Seminerlerine katıldı. 2009 yılında Yeditepe Üniversitesi Tıp Fakültesi'nin düzenlediği Akupunktur kursunu tamamlayarak T.C. Sağlık Bakanlığı onaylı Akupunktur Uzmanı yetki sertifikasını aldı.


Henüz Yorum Yok.

Yorum Yapın

Mesaj